Četvrtak, 27.08.2015.

19:14

LE: Kajrat ispao, prošli Ajaks, Rubin, Karabag...

Ekipa Kajrata nije uspela da se plasira u grupnu fazu Lige Evrope, pošto je u dvomeču plej-ofa protiv Bordoa ispala zbog primljenog gola na domaćem terenu.

StarSport

Jesen u Evropi obezbedili su i Ajaks, Rubin iz Kazanja, Karabag, Krasnodar, Leh, Sent Etjen i praška Sparta.

Kazahstanci, koji su u prvom kolu kvalifikacija izbacila Crvenu zvezdu, su posle minimalnog poraza u Francuskoj slavili u Almatiju – 2:1 (1:0).

Duel je krenuo idealno po domaćina, pošto je Sedrik Jabmer, posle centaršuta Sita Rijere, pogodio sopstvenu mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Islambek Kuat u 66. minutu doneo svom timu rezultat koji ga vodi dalje.

Međutim, nedugo zatim, u 77. minutu gosti su stigli do gola vrednog mesta u grupnoj fazi najmasovnijeg evropskog takmičenja. Vahbi Kazri našao se u ulozi asistenta, a Enco Siveli savladao Bakajeva.

Pokušao je Vladimir Vajs nešto da promeni uvođenjem Đorđa Despotovića, koji igra kao pozajmljen igrač Zvezde, ali srpski centarfor nije mogao ništa da uradi za manje u preostalih deset minuta igre. S druge strane, Žarko Marković odigrao je svih 90 minuta, dok Milan Gajić nije ulazio u igru u timu 'Žirondinaca'.

Ajaks je, posle minimalnog trijumfa u prvom meču, protiv Jabloneca uspela da izdrži i sa 0:0 u Češkoj prođe dalje. Domaći su imali i penal, kao i igrača više poslednjih pola časa igre, ali nisu uspeli da stignu do gola vrednog produžetaka. Nemanja Gudelj odigrao je ceo susret za goste.

Rubin je pogotkom Karlosa u 35. minutu eliminisao makedonski Rabotnički, Krasnodar je lagano izašao na kraj u dvomeču sa Helsinkijem, dok je Karabag je sa ubedljivih 3:0 izbacio Jang Bojse. Milan Vilotić odigrao je ceo duel za goste, Miralem Sulejmani bio je u igri do 65. minuta, a Milan Gajić našao se na terenu

Sent Etjen je teškom mukom uspeo da prođe Moldavski Milsami, a strelac jedinog gola u revanšu u Francuskoj bio Korgne već u 15. minutu. Najviše golova bilo je u Tunu, gde je domaćin, pošto je gubio sa 2:1 na poluvremenu, uspeo da izbegne poraz protiv Sparte – koja je zahvaljujući trijumfu od 3:1 u Pragu postala učesnik grupne faze.