Sreda, 29.07.2015.

18:56

Prvenac Mandžukića za pobedu Juventusa

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je prvi gol za Juventus, za pobedu u Poljskoj.

"Stara dama" savladala je Lehiju 2:1 u Gdanjsku, a Mandžukić je pobedu trijumf u poslednjem minutu utakmice.

Juve je poveo već u četvrtom minutu kada je Pol Pogba glavom posle korenera zatresao mrežu. Domaćin je izjednačio osam minuta pre kraja preko Bukse.

Ovo je Juventusu bio tek drugi test meč ovog leta, u prvom je poražen od Borusije Dortmund 2:0.

"Stara dama" je prvi put nastupila u novim ružičastim dresovima, a Masimilijano Alegri ne može biti potpuno zadovoljan jer se povredio Đorđo Kjelini.

Juventus (3-5-2): Bufon (Neto 56') – Bonuči (Klemenca 46'), Kjelini (Kaseres 8', Parodi 66'), Rugani Lihtštajner (Evra 46'), Sturaro (Teljo 74'), Kedira (Vitale 63'), Pogba (Makrizio 46'), Padoin (Maček 84') – Dibala (Mandžukić 46'), Zaza (Morata 46', Čeri 71')

Juve je poveo iz prve šanse, zahvaljujući prekidu. Posle centaršuta sjajnog Paula Dibale iz kornera sa leve strane, Pol Pogba je sjajno skočio i sa desetak metara loptu glavom poslao u donji levi ugao.

Mandžukić je ušao u igru kao rezerva i doneo pobedu u poslednjem minutu. Sjajno je primio loptu posle centaršuta 17-godišnjeg Čeha Romana Mačeka sa leve strane, lažnjakom prevario štopera Lehije, a onda loptu zakucao pod prečku.