Utorak, 28.07.2015.

21:04

LŠ: APOEL i Skenderbeg blizu plej-ofa

Fudbaleri APOEL-a i Skendeerbega ostvarili su pobede na gostovanjima, u prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Kiprani su slavili sa 2:1 protiv Mitjilanda u Danskoj, gde su u zavšnici meča ispustili dva gola prednosti.

S druge strane, albanski šampion Skenderbeg dobio je Milsami 2:0 u Moldaviji, i obavio pola posla.

APOEL je sredinom prvog poluvrmena u roku od tri minuta stekao dva gola prednosti. Argentinac Tomas de Visenti je iskoristio prve dve šanse tima i doneo veliku prednost.

Danci su u nastavku meča dominirali, redale su se šanse, da bi tek minut pre kraja uspeli da ublaže poraz preko Jakoba Poulsena i vrate šanse za plasman u narednu fazu.

Ono što nije uspeo bugarski Ludogrec, jeste tim iz Albanije. Skenderbeg je odoleo velikom iznenađenju iz Moldavije i slavio sa dva gola razlike u Orheiju.

Junak gostiju u veoma otvorenom meču bio je Hamdi Salihi, koji je bio dvostruki strelac.

Revanš mečevi su za nedelju dana.

Prethodno su remizirali CSKA i Sparta, a u utorak se igra ukupno devet utakmica.