Utorak, 21.07.2015.

18:53

LŠ: Eliminisan Ludogorec!

Bugarski šampion Ludogorec neočekivano je eliminisan iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Tim iz Razgrada je posle šokantnog poraza kod kuće, izgubio od Milsamija i na gostovanju u Moldaviji 2:1!

Bugari su eliminisani posle preokreta sa igračem više, uz osam minuta produžetka utakmice.

Poveli su preko Vandersona u 25. minutu, već u sledećem je izjednačio Andronik, da bi minut pre kraja rezervista Raču iskoristio sjajnu kontru saigrača i dotukao rivala.

Ludogorec je dominirao u Moldaviji, imao više od 15 šuteva na gol, a od 73. minuta je imao i igrača više isključenjem Kojačorija.

Međutim, nije uspeo da stigne do gola, pa je bugarski šampion tako ekspresno završio sezonu u Evropi.

Pre Milsamija, u treće kolo kvalifikacija za LŠ plasirao se norveški Molde, koji je poražen u Jermeniji od Pjunika 1:0, ali je ovaj duel završio već u prvom meču sa 5:0 na svom terenu.

Molde će u trećem kolu igrati sa boljim iz dvoboja Dinama i Fole Eš, luksemburžani dočekuju Zagrepčane posle neočekivanih 1:1 na Maksimiru.

S druge strane, Milsami će verovatno igrati sa albanskim Skenderbegom, koji gostuje Krusejdersima u Severnoj Irskoj, posle 4:1 na svom terenu.

Do trećeg kola kvalifikacija prvi je stigao srpski šampion Partizan.