Četvrtak, 18.06.2015.

23:00

Šveđani dobili Italiju, Portugalci kaznili Engleze

Mlada fudbalska reprezentacija Švedske pobedila je selekciju Italije sa 2:1 u prvom kolu Grupe B Evropskog prvenstva u Češkoj.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/AP Photo/CTK, Dalibor Gl�ck

U drugoj utakmici dana Portugal je minimalnim rezultatom savladao Englesku.

Tako su se Šveđani i Portugalci već na startu takmičenja izdvojili na tabeli sa po tri boda, dok će Italijani i Englezi imati težak posao za plasman dalje.

Italija je povela u 29. minutu golom Domenika Berardija iz jedanaesterca, ali su izabranici selektora Eriksona uspeli da preokrenu.

Šveđani su izjendačili u 56. minutu preko Džona Gvideti, dok je konačan rezultat postavio Kize Telin sa penala u četiri minuta pre kraja meča.

U drugom meču dana Portugalci su uspeli da kazne promašaje Engleske koji su bili bolji u prvih sat vremena igre.

Najbolje prilike propustili su Hari Kejn, Džesi Lingard i Vord-Praus, pre nego što su igrači Rui Žorža preuzeli inicijativu. Rafael Gereiro i Bernardo Silva bili su neprecizni, pre nego što je Žoao Mario iskoristio dodavanje Silve u 57. minutu za pobedonosni pogodak.

U petak je dan pauze na Evropskom prvenstvu u Češkoj, dok se u subotu sastaju Srbija – Češka, odnosno Nemačka – Danska.