Nedelja, 03.05.2015.

21:13

Valensija ne dâ Ligu šampiona

Fudbaleri Valensije pobedili su Eibar sa 3:1 u 35. kolu španske Primere i zadržali četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Valensija je odigrala još jednu odličnu utakmicu, na vreme postizala pogotke, a jedino što su gosti uspeli jeste da ublaže poraz u finišu.

Posle ovog trijumfa ’Slepi miševi’zadržali su tri boda prednosti u odnosu na petoplasiranu Sevilju, a za Atletikom zaostaju četiri.

S druge strane, Eibar je doživeo četvrti uzastopni poraz i sada ima samo bod više od prve ekipe koja se nalazi u zoni ispadanja.

Domaći su na ’Mestalji’ poveli u 25. minutu kada je Gaja pogodio usamljenog Otamendija na drugoj stativi, a štoper Valensije se samo poklonio.

Na semaforu je pisalo 2:0 u 56. minutu – Pareho je prihvatio loptu i sa ’kapice’, uz mnogo sreće, zatresao mrežu golmana Irureta. Pako Alkaser je nešto kasnije pogodio za 3:1, da bi Aruabarena u finišu realizovao kontru i postavio konačnih 3:1.

U meču odigranom nešto ranije Granada je sa 2:1 slavila u gostima Hetafeu, najviše zahvaljujući dvostrukom strelcu El Arabiju. Jedini pogodak za domaće delo je Pedra Leona.

I pored pobede Granada je ostala pretposlednja sa 28 bodova, dok je Hetafe 14. sa 36.