17:27

Kačar vodi HSV ka opstanku

Fudbaleri Hamburga ostvarili su drugu uzastopnu pobedu u Bundesligi i izvukli se iz zone ispadanja, tri kola pre kraja sezone.

Photo by Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images

HSV je savladao Majnc 2:1 golom Gojka Kačara u završnici meča na gostovanju u 31. kolu nemačkog prvenstva.

Kačar je postigao prvi gol u sezoni, u svom prvom kompletnom meču posle dve i po godine. Svih 90 minuta za HSV je odigrao i Slobodan Rajković.

HSV je u Majncu poveo u 37. minutu autogolom Baumgartlingera, ali je 24 minuta pre kraja izjednačio Junus Mali. Međutim, tri minuta pre kraja Kačar je pokupio odbitak i zakucao ga uz desnu stativu za pobedu gostiju.

Hamburg ima bod više od rivala iz zone ispadanja, pa je blizu nastavka tradicije igranja Bundeslige. HSV je jedini klub koji nikad nije bio eliminisan iz elitnog ranga takmičenja.

HSV u sledećem kolu dočekuje direktnog rivala za opstanak Frajburg, dok Majnc gostuje "fenjerašu" Štutgartu.