Nedelja, 26.04.2015.

22:57

Napoli stigao Rimljane

Ekipa Napolija vratila se u borbu za plasman u Ligu šampiona, jer je smanjila zaostatak za trećeplasiranom Romom na samo dva boda.

Napolitanci su nadigrali Sampdoriju 4:2 posle preokreta, te trećom uzastopnom pobedom iskoristili seriju Rimljana od tri kola bez trijumfa.

Napoli je i dalje četvrti u Seriji A sa 56 bodova, ali sada ima samo dva manje od Rome, a tri od drugoplasiranog Lacija. Sampdorija je četiri meča bez trijumfa, nije iskoristila tri vezana poraza Fiorentine, koja je i dalje prati u borbi za LE.

Ekipa Siniše Mihajlovića povela je na San Paolu autogolom Raula Albiola u 12. minutu, ali Napoli stiže do preokreta posle pola sata igre pogocima Manola Gabijadinija i Gonsala Iguaina u roku od tri minuta.

Već u drugom minutu nastavka meča Lorenso Insinje sjajnim golom povećava na 3:1, da bi goste iz Đenove dotukao penal koji je devet minuta pre kraja iskoristio Iguain.

Minut pre kraja rezervista Luis Mjuriel je ublažio novi poraz Sampdorije.