Nedelja, 26.04.2015.

19:07

Monako čuva LŠ mesto

Fudbaleri Monaka maksimalno koriste krizu Olimpik Marseja i drže čvrsto treću poziciju u Ligi 1 koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

"Kneževi" su u 34. kolu bili ubedljvi protiv poslednjeplasiranog Lansa sa 3:0, te sa 62 boda nastavili da prate drugoplasirani Lion koji ima "pobedu" više.

Međutim, ni Monaku nije sigurna leđa, Sent Etjen je minimalcem protiv Monpeljea ostao na dva boda iza kluba iz Monte Karla. Oba tima su iskoristila seriju Marseja od četiri poraza da ga prestignu na tabeli u aprilu.

Trijumf Monaku u Lansu, koji je ovom pobedom definitivno izgubio sve šanse da izbori opstanak, doneli su Fereira i Martijal pogocima u prvom, te Silva golom u drugom poluvremenu.

Meč u Sent Etjenu rešio je Gradel u prvoj četvrtini meča. Monpelje je drugim porazom u poslednja tri kola ostao na pet bodova od pozicije koja vodi u Ligu Evrope.