Nedelja, 26.04.2015.

16:20

Everton kontrama srušio Junajted

Fudbaleri Evertona savladali su Mančester Junajted sa 3:0 (2:0) u prvom nedeljnom meču 34. kola Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Beta/AP

’Karamele’ su odigrale sjajan meč, kontrama su mučile rivala i tako su postigle dva gola – Mekarti u petom i Miraljasa u 74. minutu.

Između ta dva pogotka bio je precizan i Stouns glavom posle kornera Bejnsa, pa se Everton 11. ovosezonskom pobedom popeo na deseto mesto na tabeli. Sa druge strane, Junajted je upisao drugi uzastopni poraz i četvrti je sa 65 bodova.

Već u petom minutu domaćin je stigao do prednosti posle odlično izvedenog kontranapada. Bari je raščistio loptu posle ubacivanja Mate i otvorio je kontru – Kolman je centrirao sa desne strane, lopta nije lepo izbijena, a zatim je Džejms Mekarti prošao između neodlučnih Meknera i Blinda pre nego što je plasirao loptu iza De Hee.

Koji minut kasnije Junajted je mogao da izjednači posle velikog kiksa Barija, ali je Felaini šutirao preko gola sa ivice kaznenog prostora.

U narednih pola sata ’Crveni đavoli’ su bili bolji rival, napadali su i imali nekoliko udaraca koji su uglavnom završavali u rukama golmana Hauarda. Međutim, većih šansi nije bilo jer se Everton organizovano branio, dok su domaći pokušavali kontrama, koje je sada gost bolje ’sekao’.

Ipak, u 35. minutu Everton je duplirao vođstvo – tri uzastopna kornera izveo je Bejns i treći je bio sreća, pošto je Stons pobegao Valensiji i glavom zakucao loptu u gol za 2:0. To je bila deveta asistencija Bejnsa ove sezone.

Ogromnu priliku Junajted je propustio na početku drugog poluvremena – Smoling je posle kornera prebacio loptu glavom do Runija na drugoj stativi, napadač gostiju bio je sâm ali okrenut leđima, pa je Hauard stigao da istrči i odbrani njegov udarac.

Ekipa Luja van Gala i dalje je imala inicijativu, ali su napadi bili stihijski, nije bilo ideje i energije.

Tačka na lošu partiju Junajteda stavljena je u 74. minutu kada je Kevin Miraljas svojim sedmim golom u sezoni rešio pitanje pobednika. Barkli je dodao loptu do Lukakua koji je bio u ofsajdu, on je od nje odustao, cela odbrana Junajteda je stala, a Miraljas se prikrao sa boka, pokupio loptu i poslao je u mrežu pored nemoćnog De Hee – 3:0.

Tada je sve bilo rešeno, a do kraja meča videli smo jedino još dobar šut Miraljasa koji je još bolje odbranio De Hea.