Subota, 25.04.2015.

22:50

Inter sprečio Romu da bude druga

Fudbaleri Intera pobedili su Romu sa 2:1, dok je Udineze istim rezultatom bio bolji od Milana u okviru 32. kola Serije A.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

‘Nerazuri’ su 11. pobedom ove sezone napravili značajan korak u borbi za plasman u Ligu Evrope naredne sezone, pošto su skočili na sedmo mesto.

Roma je, s druge strane, propustila priliku da se vrati na drugo mesto barem do nedelje, pa je ostala na 15 bodova iza vodećeg Juventusa, ali ima i utakmicu više od ‘Stare dame’.

Ernanes je doveo Inter u vođstvo u 15. minutu, kada je sjajno šutirao sa ivice šesnesterca i loptu poslao pravo u donji desni ugao. Radža Naingolan je izjednačio u 63. minutu volej udarcem sa ivice kaznenog prostora, a konačan rezultat postavio je Mauro Ikardi dva minuta pre kraja susreta. Argentinac je odlično primio loptu koju mu je poslao Lukaš Podolski i poslao je pravo po sredini gola.

Nemanja Vidić je odigrao svih 90 minuta za Inter, dok Zdravko Kuzmanović nije bio u timu, isto kao i Adem Ljajić u redovima Rome.

U Udinama, domaći tim je gotovo rutinski slavio, a Milan je tek u samom finišu uspeo da ublaži poraz. Strelci za Udineze bili su Đampjetro Pinci i Emanuel Agijemang-Badu u 58, odnosno 74. minutu, dok je Đampaolo Pacini postiga jedini gol za ‘Rosonere’.

Milan je posle tog poraza ostao na devetom mestu sa 43 bodova, dok je Udineze tri pozicije za sa pet bodova manje.