Subota, 25.04.2015.

22:33

Liga 1: Bordo jedva do boda

Fudbaleri Bordoa igrali su 1:1 sa Mecom na svom terenu i tako su propustili šansu da se ozbiljnije uključe u borbu za Ligu Evrope naredne godine.

Izvor: JT

Autor: JT

Bordo je do boda došao u samom finišu meča, zahvaljujući Vahbiju Kazriju, koji je bio strelac izjednačujućeg gola u 83. minutu.

Mec je prethodno vodio od 24. minutu pogotkom Ferjanija Sasija.

Bordo sada drži šesto mesto na tabeli Lige 1 sa 55 bodova, dva manje od Olimpika iz Marseja na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu Evrope. Mec je, s druge strane, ostao u opasnoj zoni sa 30 bodova, osam manje od Remsa, koji je prvi iznad crte.

U ostalim utakmicama u subotnjem večernjem terminu, 1:1 su igrali i Tuluz i Nant, Gengan je pobedio Kaen sa 2:0, dok je Bastija sa 2:1 slavila protiv Evijana, a Ren protiv Nice.

Ranije tokom dana, Pari Sen Žermen je deklasirao Lil sa 6:1 i vratio se na čelo tabele.

Nant je na sličan način kao Bordo do boda došao u poslednjim trenucima gostovanja Tuluzu. Bod Nantu doneo je Alehandro Bedoja golom u 88. minutu, a Tuluz je vodio od 22. kada je strelac bio Adrijen Reatan.

Gengan je prekinuo niz utakmica bez poraza na gostovanju Kaenu, a strelci u tom trijumfu bili su Klaudio Buvu i Silvan Maro u 49, odnosno 66. minutu.

Bastija je do sva tri boda protiv Evijana došla posle preokreta golovima Fransoaa Kamana. Domaći tim je poveo preko Žila Sinua u 42. minutu, da bi Kamano izjednačio u 57, a konačan rezultat postavio u 87.

Miloš Ninković odigrao 74 minuta za poraženi tim, koji je ostao u opasnoj zoni.

I Ren je slavio posle preokreta, golovima Sanjina Prcića i Andersa Konradsena u 47, odnosno 90. minutu. Nica je, inače, vodila od 22. minuta preko Erika Botea.