Subota, 25.04.2015.

20:33

Atletiko lako, remi Viljareala

Fudbaleri Atletika pobedili su Elče sa 3:0 u okviru 33. kola Primere i zadržali devet bodova zaostatka u odnosu na Barselonu na čelu tabele.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Izabranici Dijega Simeonea su pred preko 45.000 navijača na stadionu “Visente Kalderon” do trijumfa došli postigavši tri gola za 22 minuta.

Dvostruki strelac za Madriđane bio je Antoan Grizman, a jedini preostali pogodak postigao je Raul Garsija.

Atletiko sada ima 72 boda, devet manje od vodeće Barselone, a četiri od Reala, koji u nedelju igra sa Seltom u Vigu.

Aktuelni šampion je imao simbolično veći posed lopte, a poveo je preko Grizmana koji je u 55. minutu primio odbijenu loptu i glavom je poslao pravo u gol. Na drugi gol se čekalo samo osam minuta, a tada je Garsija sa velike udaljenosti uspeo da savlada golmana Elčea.

Svojim drugim golom, Grizman je u 77. minutu postavio konačan rezultat i ‘Jorgandžijama’ doneo 22. trijumf ove sezone. On je tada niskim šutem uspeo da pošalje loptu pravo u gol posle asistencija Saula Nigesa.

Simeone, inače, nije mogao da vodi svoj tim u duelu sa Elčeom, pošto je i dalje suspendovan.

U poslednja dva meča dana Levante je golom Kasadesusa u 35. minutu savladao Hetafe na gostovanju, dok su Real Sosijedad i Viljareal odigrali bez golova.