Subota, 25.04.2015.

17:59

PL: Nula Liverpula, daleko od LŠ

Fudbaleri Liverpula igrali su 0:0 na gostovanju Vest Bromvič Albiona u 34. kolu Premijer lige čime su napravili korak unazad u borbi za Ligu šampiona.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Istim rezultatom završen je i duel Kvins Park Rendžersa i Vest Hema, dok su bodove podelili i Stouk Siti i Sanderlend.

Na utakmici sa najviše golova, Svonsi je pobedio Njukasl sa 3:2 na gostovanju, Hal je sa 2:0 bio bolji od Kristal Palasa, dok je Lester slavio protiv Burnlija sa 1:0.

Poslednji meč dana, od 18. 30, igraju Mančester Siti i Aston Vila, dok su ranije tokom dana Sautempton i Totenhem igrali 2:2.

Liverpulov remi na gostovanju Vest Bromviču, koji drži tek 13. mesto tabele, bez sumnje je obeležio subotu popodne. Iako su izabranici Brendana Rodžersa imali ubedljivo veći posed lopte, odbrana domaćeg tima je uspela da neutrališe sve šanse Liverpula i zasluženo izvuče bod.

Na toj utakmici je prvi put od februara među starterima za Liverpul bio Mario Baloteli, dok je Stiven Džerard upisao 500. start u Premijer ligi.

Srpski fudbaler Lazar Marković ostao je na klupi Liverpula na toj utakmici.

Njukasl je protiv Svonsija doživeo i šesti poraz zaredom, posle sjajnog buđenja gostiju u drugom poluvremenu. Ajose Peres je doveo domaći tim u vođstvo u 20. minutu, da bi Nelson Oliveira izjednačio u samom finišu prvog poluvremena. Vođstvo Svonsiju je doneo Gulfi Sigurdson u 49. minutu, a Džek Kork vođstvo u 71. minutu, da bi Sijem de Jong uspeo samo da ublaži poraz svog tima tri minuta pre kraja utakmice.

Lester je napravio veliki korak ka opstanku trijumfom nad Burnlijem, svojim četvrtim zaredom, u derbiju začelja. Junak trijumfa gostiju bio je Džejmi Vardi, koji je postigao jedini gol na utakmici u 60. minutu.

Hal Siti je takođe stigao do bitne pobede kojom je uspeo da pobegne od opasne zone, a oba gola u trijumfu nad Kristal Palasom postigao je N’Doje. On je bio strelac u 51. minutu i u nadoknadi vremena.

U jedinom preostalom duelu, Stouk i Sanderlend su podelili bodove, a gosti su poveli već u prvom minutu preko Konora Vikama, da bi Čarli Adam postavio konačan rezultat u 27.