Subota, 25.04.2015.

17:24

Dortmund siguran, šok za Augsburg

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Ajntraht sa 2:0, a subotnji termin u okviru 30. kola Bundeslige obeležila su i dva iznenađenja.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Poslednjeplasirani Hamburg došao je do trijumfa nad Augsburgom sa 3:2, dok je kiksnuo i Bajer, koji je igrao samo 1:1 sa Kelnom.

Hofenhajm je sa 2:1 pobedio Hanover na gostovanju, dok su u jedinoj preostaloj utakmici Štutgart i Frajburg igrali 2:2.

U poslednjoj utakmici dana, od 18.30, Bajern dočekuje Hertu i ima šansu da u slučaju trijumfa četiri kola pre kraja obezbedi novu titulu šampiona Nemačke.

Borusija je protiv tima iz Frankfurta došla do sigurne pobede, ali i na korak od mesta u Ligi Evrope naredne godine. Izabranici Jirgena Klopa trenutno drže osmo mesto na tabeli, sa tri boda manje od Augsburga, koji drži poslednju poziciju koja vodi u Evropu naredne sezone.

Domaći tim je pred više od 80.000 navijača u Dortmundu poveo preko Pjer-Emerika Obamejanga iz penala u 24. minutu. Sudija je pokazao na belu tačku pošto je Soni Kitel igrao rukom, a Obamejang bio precizan ‘Panenkom’. Samo osam minuta kasnije, Šinđi Kagava je povisio na 2:0 posle asistencije Obamejanga, kada je iz blizine lako poslao loptu u gol.

Neven Subotić i Miloš Jojić su ostali na klupi Borusije, dok je na drugoj strani Aleksandar Ignjovski odigrao celu utakmicu, a Slobodan Medojević u igri proveo prvo poluvreme.

Hamburg je trijumfom nad Augsburgom napravio veliko iznenađenje, ali je ostvario i bitnu pobedu u borbi za opstanak. Takođe, domaći tim je došao do svoje prve pobede posle skoro tri meseca, pošto je poslednju ostvario protiv Hanovera početkom februara.

Domaći tim je poveo preko Ivice Olića u 11. minutu, da bi Pjer Mišel Lasoga udvostručio prednost osam minuta kasnije. Raul Marselo Bobadilja je nagovestio buđenje Augsburga, u 25. minutu, da bi Tobijas Verner izjednačio u 69. minutu, ali je Lasoga svojim drugim golom postavio konačan rezultat.

Slobodan Rajković je odigrao 90 minuta u dresu Hamburga, dok je Gojko Kačar izašao iz igre u nadoknadi vremena, ali je zaradio i javnu opomenu. Nikola Đurđić nije bio u timu Augsburga.

Bajer je takođe kiksnuo na gostovanju u Kelnu, gde je domaći tim stigao do remija golom Barda Finea u 83. minutu. Prethodno su gosti iz Leverkuzena vodili od 60. minuta, kada je strelac bio Julijan Brant.

Bajer je tim kiksom omogućio Borusiji iz Menhengladbaha da ga u slučaju pobede nad Volfsburgom pretekne u nedelju na trećem mestu tabele.

Hofenhajm je zahvaljujući Svenu Šiploku sprečio iznenađenje na gostovanju Hanoveru, pošto je vodio od prvog minuta golom Entonija Modestea. Lars Štindl je izjednačio iz penala u 24. minutu, da bi Šiplok doneo tri boda Hofenhajmu, koji je ostao u igri za Ligu Evrope.

U Štutgartu je domaći tim postigao dva gola u roku od četiri minuta, ali je Frajburg ipak uspeo da izvuče bod zahvaljujući Nilsu Petersenu, koji je bio dvostruki strelac. Danijel Ginček je doneo startnu prednost Štutgartu u 24. minutu, da bi Martin Harnik ubrzo povisio na 2:0 posle asistencije Filipa Kostića, ali je Petersen doneo preokret gostima golovima u 58. i 85. minutu.

Domaći tim je od 66. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Adam Hloušek dobio drugu javnu opomenu.

Kostić je odigrao 77 minuta za Štutgart, a Stefan Mitrović na drugoj strani prvo poluvreme, ali je zaradio i žuti karton.