Petak, 24.04.2015.

22:46

Liga 1: Lorijen šokirao Marsej

Fudbaleri Lorijena napravili su veliko iznenađenje trijumfom nad Olimpikom iz Marseja sa 5:3 u prvoj utakmici 34. kola Lige 1.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Claude Paris

Lorijen je do te utakmice bio u opasnoj zoni, ali je vrednim trijumfom napravio veliki korak ka obezbeđivanju opstanka u eliti.

Marsej je, s druge strane, doživeo četvrti poraz zaredom, posle kojeg je i definitivno ispao iz borbe za titulu, pošto ima osam bodova manje od Olimpika iz Liona i Pari Sen Žermena na čelu. Uz to, Lion ima jednu utakmicu manje od imenjaka iz Marseja, a aktuelni šampion dve.

Domaći tim je pred preko 55.000 gledalaca na “Velodromu” tokom gotovo cele utakmice bio u zaostatku, ali je u 76. minutu uspeo da izjednači preko Mičija Bačuajija. Međutim, samo osam minuta kasnije, Džordan Aju je svojim drugim golom vratio prednost gostima, a Matijas Otre u 86. minutu postavio konačan rezultat.

Aju je bio taj koji je doveo Lorijen u vođstvo u devetom minutu, a pet minuta kasnije Fransoa Beligu ga je udvostručio. Usledilo je buđenje domaćeg tima, koji je golovima Andrea Ajua i Žeremija Morela u 58. i 67. minutu stigli do izjednačenja, ali je Roman Filipoto doneo gostima 3:2 pre niza preokreta u poslednjih 15 minuta susreta.