Nedelja, 19.04.2015.

20:18

Napoli koristi neuspehe Rimljana

Fudbaleri Napolija ubedljivo su savladali Kaljari 3:0, na gostovanju u 31. kolu Serije A.

Napolitanci su tako na savršen način iskoristili poraz Lacija i remi Rome, te smanjili zaostatak za rimskim klubovima, koji dele pozicije koje vode u Ligu šampiona, na pet bodova.

Tim Rafaela Benitesa je do treće uzastopne pobede stigao pogocima Josea Kaljehona i Antonia Balcana (autogol) u prvom, te Manola Gabijadinija u drugom poluvremenu.

Napoli je u potpunosti kontrolisao meč na Sardiniji, pored golova imao je još nekoliko šansi, a najbolju je propustio Marek Hamšik u prvom delu igre.

Gosti su lako slavili iako su poslednjih 25 minuta imali igrača manje, zbog isključenja Kristijana Mađija zbog drugog žutog kartona.

Napoli sedam kola pre kraja Kalča ima 53 boda na četvrtoj poziciji, po pet manje od Lacija i Rome. U sledećem kolu dočekuje Sampdoriju, koja se bori za mesto u Ligi Evrope, koje trenutno drži klub i Napulja, sa tek tri boda više.

S druge strane, Kaljari je petim uzastopnim porazom napravio veliki korak ka Seriji B, jer na pretposlednjoj pozicji ima devet bodova manje od Atalante, najblićeg tima iz sigurne zone.