Nedelja, 19.04.2015.

17:50

Partizan blistao, +5 pred derbi

Fudbaleri Partizana pobedili su Mladost iz Lučana kod kuće sa 3:0 (2:0) u poslednjem meču 23. kola Jelen Superlige Srbije.

Starsport

Meč je rešen već u prvih dvadesetak minuta – Saša Marković doneo je vođstvo crno-belima u desetom minutu, Šaponjić ga je duplirao u 17, a konačni rezultat postavio je Živković u 57. minutu.

Partizan je prvi sa pet bodova više od drugoplasirane Crvene zvezde, pred ’večiti derbi’ koji je na programu u narednoj rundi.

Crno-beli su pružili najbolju partiju ovog proleća, a pobeda je lako mogla da bude i ubedljivija, pošto su uz tri gola domaći i dva puta pogodili prečku, uz još nekoliko propuštenih odličnih šansi.

Partizan je već na startu preuzeo inicijativu, izveo je dva kornera, pokušao je i Saša Marković sa distance, ali većih šansi nije bilo.

U desetom minutu Partizan stiže do vođstva, a strelac je bio upravo Saša Marković. Prethodno je posle gužve u šesnaestercu pokušao Brašanac, a Marković je dočekao odbitak i sa dvadesetak metara poslao je loptu ka golu koja je, uz pomoć rikošeta, završila u mreži.

Partizan je potpuno dominirao terenom i već u 17. minutu duplirao je prednost, a strelac je bio Ivan Šaponjić – golman Krznarić skinuo je zicer Saši Iliću, a lopta se odbila tačno do mladog centarfora crno-belih, koji je glavom šalje u mrežu (2:0).

Malo je nedostajalo da domaći daju još jedan gol, ali je Brašanac pogodio prečku. Usledio je još jedan pokušaj crno-belih, ali je Živković nedovoljno jako šutirao.

Do kraja poluvremena Partizan je bio superioran, napravio je još nekoliko prilika, a domaći su novom golu bili najbliži u 38. minutu, kada je Petrović pogodio prečku.

Mogao je i Ilić da postigne gol, ali nije bio dovoljno koncentrisan u velikoj šansi sa pet metara.

Na startu drugog poluvremena crno-beli su tražili jedanaesterac nakon što je jedan igrač Mladosti igrao rukom u kaznenom prostoru, ali sudija je ostao nem.

Andrija Živković, koji je i do tada bio među najboljima na terenu, utrčao je i glavom poslao loptu u gol posle lepo ubačene lopte Ninkovića.

Partizan je potom malo spustio loptu, i dalje su crno-beli imali incijativu, ali nisu napadali toliko žestoko – bilo je još nekih šansi, rezervisti Grbić i Kojić mogli su da se upišu u strelce, ali na kraju je ostalo 3:0.

PARTIZAN (4-2-3-1): Ž. Živković - Bandalovski, Balažic, B. Ilić, Petrović - Marković, Brašanac - A. Živković, S. Ilić (Grbić 69’), Ninković (Marinković 79’) – Šaponjić (Kojić 75’).
MLADOST (4-3-3): Krznarić - Zonjić, Golemić, Otašević, Pešić - Radin, Gavrić, Adamović (Tešić 47) - Jovanović, Frajdej (Živadinović 63’), Milosavljević (Jovanović 78’).