Nedelja, 19.04.2015.

16:31

Pobeda Sitija u senci povrede Silve

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Vest Hem rezultatom 2:1, u nedeljnom meču 33. kola engleske Premijer lige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/AP Photo/Jon Super

Siti je ostvario trijumf posle dva uzastopna poraza, dok je Vest Hem i treći meč bez pobede.

Posle ovog uspeha ’Građani’ su zadržali četvrto mesto sa 64 boda, a ’Čekićari’ su i dalje deseti sa 43 boda.

Menadžer aktuelnog šampiona Manuel Pelegrini biće veoma zabrinut zbog teške povrede Davida Silve – Španca je laktom udario Kujate, na nosilima je iznet sa terena, a prikačena mu je i maska sa kiseonikom.

Spekuliše se da je Silva doživeo prelom vilične ili jagodične kosti.

Domaćin je mnogo ofanzivnije krenuo u meč rešen da prekine lošu seriju rezultata, a to mu se isplatilo već u 18. minutu. Hesus Navas oduzeo je loptu na desnoj strani, pokušao da proigra Serhija Aguera, ali je Kolins lobovao svog golmana u nameri da ispuca loptu.

Meč je definitivno rešen desetak minuta pre poluvremena – Aguero je u polukontri našao Navasa na desnom boku, ovaj mu vratio povratnu, a Argentinac je bio neumoljiv u kaznenom prostoru.

U drugom poluvremenu desila se već opisana povreda Davida Silve, a Džo Hart je u samom finišu sačuvao svoj gol odličnim intervencijama prilikom šuteva Enera Valensije i Kevina Nolana.