Subota, 18.04.2015.

20:59

Kiks Čuke, veliki trijumf Borca

Fudbaleri Čukarčkog i niškog Radničkog remizirali su 1:1, dok je Borac savladao Jagodinu 3:1, u poslednja dva subotnja meča 23. kola Jelen Superlige.

Čukarički je napravio veliki kiks protiv "davljenika" i ugrozio plasman u Ligu Evrope, jer se Vojvodina pobedom u Novom Pazaru smanjila zaostatak na četiri boda.

S druge strane, Borac je prekinuo seriju od tri poraza i izašao iz zone ispadanja, ali je izjednačen sa Nišlijama, prvim ispod "crte".

U neočekivanom remiju na Banovom Brdu Čukarički je poveo golom Rajka Brežančića već u 21. minutu, ali nije pokazao kvalitet kao u prethodnom kolu protiv Rada (7:0). Gosti iz Niša su bili ravnopravan rival, te 12 minuta pre kraja preko Marjanovića došli do zasluženog boda.

U poslednjem meču dana, Borac je stigao do velike pobede u borbi za opstanak. Ognjen Ožegović bio je junak protiv Jagodine sa dva pogotka za pobedu koja je izvela Čačane iz zone ispadanja.

Marko Đurić je iz penala u 71. vratio goste u meč i borbu za bod, ali je rezervista Slaviša Stojanović, koji je u nadoknadi vremena zamenio dvostrukog strelca Ožegovića, stigao da zatrese mrežu i potvrdi trijumf domaćina.

Prve mečeve 23. kola obeležili su minimalac Crvene zvezde uoči "večitog" derbija, debakl OFK Beograda i neočekivana pobeda Vojvodine u Novom Pazaru.