Sreda, 04.03.2015.

23:50

Bilbao na Barsu u finalu Kupa

Ekipa Atletik Bilbaa sprečili su katalonsko finale Kupa kralja, pa će se za trofej boriti protiv Barselone.

Baskijci su posle remija na San Mamesu (1:1), savladali Espanjol 2:0 u Barseloni u revanšu polufinala.

Bilbao je meč rešio već u prvom poluvremenu, pogocima Arica Adurisa i Šabijera Ečerije. Finale Kupa kralja na programu je 30. maja, domaćin će biti naknadno odlučen.

Gosti su poveli već iz prve prave šanse, Aduris je primio loptu na ivici kazenog prostora i sjajnim udarcem je poslao uz levu stativu.

Nakon što je Jago Ererin sprečio Kristijana Stuanija da izjednači u 29. minutu, tri minuta pre poluvremena Ečerija je nadskočio domaću odbranu te glavom posle kornera pogodio za 2:0.

U nastavku meča oba tima su igrala otvoreno, prvo jeStuani šutirao iznad prečke, potom je Aduris gađao za malo pored stative, da bi pola sata pre kraja Felipe Saisedo pogodio samo okvor gola Baska.

U samoj završnici Lopes Pau je umalo smanjio na 2:1, ali je lopta posle njegovog šuta završila u rukama Ererina.

Barselona je u prvom polufinalu bila ubedljiva protiv Viljareala sa ukupnih 6:1.