Nedelja, 01.03.2015.

22:53

Asenho otkinuo Realu dva boda

Fudbaleri Real Madrida kiksnuli su u 25. kolu Primere, pošto su na svom stadionu sa Viljarealom odigrali 1:1 (0:0). To je prvi remi Madriđana ove sezone u ligi.

Beta/AP

Real je poveo u 52. minutu golom Ronalda iz penala, a konačni rezultat postavio je Đerar u 66. minutu.

Heroj meča bio je golman ’Žute podmornice’ Serhio Asenho, koji je sa nekoliko briljantnih odbrana sprečio domaće da odnesu pobedu.

Ekipa Karla Ančelotija prva je na tabeli sa 61 bodom, dva više od drugoplasirane Barselone, dok je Viljareal šesti sa 45 bodova.

U prvom poluvremenu Real je bio superioran u posedu lopte, ali i gosti se nisu koncentrisali isključivo na defanzivu i stvorili su najbolju šansu u prvom delu igre.

Đerar Moreno, 22-godišnje dete Viljareala, nije uspeo da realizuje situaciju ’jedan na jedan’ sa Kasiljasom, na odbitak je natrčao Gomes, ali je Karvahal bravurozno glavom na gol-liniji odbranio njegov udarac.

’Kraljevski’ klub najbliži je golu bio preko Bejla i Varana, ali su njihovi pokušaji glavom posle kornera završili malo pored gola.

Početkom drugog poluvremena Ronaldo je šutirao, ali je Asenho odbranio njegov lukav udarac po zemlji. Ipak, u 52. minutu gostima spasa nije bilo – Baili je oborio Ronalda u kaznenom prostoru, a Portugalac je poslao golmana u pogrešnu stranu i doveo je svoj tim u vođstvo.

To je bio 30. Ronaldov gol u Primeri ove sezone – tako je postao prvi igrač u istoriji koji je dao barem 30 golova u pet uzastopnih sezona u ’ligama petice’.

Koji minut kasnije Portugalac je mogao da duplira prednost svog tima, ali je Asenho odbranio njegov udarac iz neposredne blizine. Odličnu šansu imao je i Bejl, koji je šutirao preko gola na asistenciju Ronalda, da bi Gomes vrlo dobrim udarcem najavio bolju igru Viljareala.

U 66. minutu gosti su izjednačili – odbrana Reala bila je isuviše neodlučna, a to je iskoristio Đerar Moreno i sa petnaestak metara je smestio loptu u donji levi ugao Kasiljasovog gola.

Do kraja meča ponovo je Ronaldo bio najbliži pogotku – Asenho mu je prvo odbranio udarac nogom, a zatim i glavom posle ubacivanja Bejla, udarac koji je išao u rašlje.

Najbolju šansu do kraja Viljareal je imao preko Vijeta, ali se on okliznuo kada je izašao sâm pred Kasiljasa.Real je pritiskao, Marselo je bio agilan, Hese je sa klupe uneo živost, ali je Viljareal nekako uspeo da se odbrani i da dođe do vrednog boda.