Nedelja, 01.03.2015.

19:52

Mitrović nastavlja da rešeta mreže

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović postigao je novi gol za Anderleht, 12. u belgijskoj Župile ligi.

Mitrović je u finišu prvog poluvremena doneo prednost Anderlehtu protiv Kortrajka, fantastičnim skokom posle kornera, te pomogao timu da slavi 2:0 sa igračem manje.

Mladi napadač je postrigao četvrti gol u poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima, a ukupno ih je dao 18 ove sezone.

Domaćin je već od šestog minuta imao desetoricu fudbalera na terenu, zbog isključenja Rolanda, ali je pogocima Mitrovića i Dendonkera ostvario drugu pobedu u poslednja tri kola.

Anderleht i dalje ima bod manje od lidera Klub Briža, koji je u 28. kolu prvenstva bio ubedljiv protiv Muskrona sa 3:0.

Kortrajk, u čijim redovima je desetak minuta pre kraja "pocrveneo" Adam Marušić, je drugim porazom u poslednja tri kola ostao na petom mestu na tabeli.