Nedelja, 01.03.2015.

19:23

Preokret Volfsburga uz 8 golova

Fudbaleri Verdera i Volfsburga odigrali su u Bremenu jedan od najboljih mečeva sezone, a slavili su "vukovi" sa čak 5:3 (2:3), u 23. kolu Bundeslige.

Verder je tri puta vodio na ovom meču, golovima Junuzovića, Di Santa i autogolom Vierinje, ali su Kaliguri i Arnold održavali Volfsburg u životu u prvih 45 minuta.

A onda su gosti u roku od samo pet minuta na startu drugog dela razbili domaćina sa tri gola i četvrtom uzastopnom pobedom učvrstili se na drugom mestu na tabeli.

Dvostruki strelci za Volfsburg bili su Danijel Kaliguri i Bas Dost, koji je stigao do 13. gola u prvenstvu, dok je opet igrač meča bio Kevin de Brujne, koji je ostvario het-trik asistencijama.

Volfsburg nastavlja da prati lidera Bajern koji mu i dalje "beži" osam bodova, dok je Verder doživeo prvi poraz u 2015, posle četiri uzastopne pobede i remija.

Meč su obeležili golovi u serijama.

Junuzović je volejom doneo prednost Verderu u devetom minutu, minut kasnije Kaliguri je izjednačio posle odbitka, već u 16. Di Santo je vratio vođstvo domaćinu, ali je ona opet kratko trajala jer je u 18. minutu Arnold glavom savladao Volfa.

Ipak, Verder odlazi sa prednošću na poluvreme jer je u 28. minutu Vierinja loše reagovao posle centaršuta i ubacio loptu u sopstvenu mrežu.

A onda je na startu drugog poluvremena usledio tajfun Volfsburga. U roku od tri minuta De Brujne i Dost su sa dve kombinacije donele preokret, da bi u 53. minutu Holanđanin uzvratio saigračima i proigrao Kaligurija za potvrdu pobede.