Nedelja, 01.03.2015.

19:07

Minimalac Bilbaa u Eibaru

Atletik Bilbao ulazi u dobru formu, ostvario je drugu uzastopnu pobedu i stigao u "zlatnu" sredinu Primere.

Bilbao je u malom derbiju Baskije nadigrao Eibar 1:0, golom Karlosa Gurpegija desetak minuta pre kraja prvog poluvremena.

Dejan Lekić je sa klupe gledao novi poraz Eibara. Atletik je sada deseti na tabeli sa osam bodova od zone ispadanja, dok je Eibar doživeo peti uzastopni poraz pa je na samo pet bodova od opasne zone.

Bilbao u sledećem kolu dočekuje na San Mamesu prvaka Evrope Real Madrid, dok je Eibar gostuje konkurentu u borbi za opstanak Levanteu.

U prvom poluvremenu u Eibaru gosti su potpuno dominirali, sredinom prvog dela igre u roku od desetak minuta Inaki Vilijams, Gorka Iraisos i Giljermo Fernandes su propustili sjajne šanse, Haime Himenes je bio siguran na golu domaćina.

Ipak, u 36. minutu Bilbao stiže do prednosti. Oskar de Markos je ubacio loptu u kazneni prostor, a to sjajno ispratio Karlos Gurpegi i glavom savladao Himenesa.

U završnici poluvremena Atletik je imao još dve dobre šanse, ali je Himenes zaustavio šuteve Gomesa Ibaija i Ikera Muniaina.

U drugom poluvremenu domaćin je imao inicijativu, ali je Bilbao zatvorio sve prilaze svom golu, pa nije bilo ni previše uzbuđenja. Viđena je samo jedna konkretnija akcija, ali je Himenes dobro reagovao na šut Adurisa pod prečku.