Nedelja, 01.03.2015.

17:13

Preokret Sampe, Lacio u seriji

Ubedljivi Lacio, preokret Sampdorije, minimalac Čezene i "nula" na Siciliji, obeležili su popodnevne subotnje mečeve 25. kola Serije A.

Lacio je sa 3:0 razbio Sasuolo u gostima i trećom uzastopnom pobedom stigao do četvrtog mesta na tabeli.

Sampdorija Siniše Mihajlovića je preokretom u Bergamu savladala Atalantu 2:1 za prvu pobedu posle pet kola, te povratak u igru za plasman u Evropu. Čezena je nadigrala Udineze 1:0 za nadu za opstanak, dok je Empoli odoleo u Palermu sa 0:0.

Lacio je u sjajnoj formi, Rimljani su ostvarili treću uzastopnu pobedu i stigli do četvrte pozicije na tabeli. Nebesko-plavi su u nedelju bili ubedljivi u Sausolu, koji je vezao treći uzastopni poraz. Lacio je domaćina "načeo" golom Andersona u poslednjem minutu prvog poluvremena, a slomio ga u periodu od 70-80. minuta pogocima Klozea i Parola. Dušan Basta je sa klupe gledao ovaj trijumf, što mu je drugi uzastopni meč u Kalču koji nije igrao.

Sampdorija je posle plasmana na treću poziciju početkom godine vezala pet kola bez pobede i pala u drugi plan, a nastavak agonije najavio je Stendardo pogotkom za Atalantu u 16. minutu. U nastavku izuzetno otvorenog meča Sampdorija je dominirala, posebno u drugim poluvremenu, po dve šanse su propustili Murijel i Okaka, da bi u poslednjih pola sata ovaj napadački tandem ipak doneo prekret gostima. Prvo je Murijel izjednačio u 68. minutu posle centaršuta Okake, koji je devet minuta pre kraja i sam smestio loptu u mrežu pole gužve u kaznenom prostoru.

Golom Aleksa Rodrigesa 15 minuta pre kraja Čezena je srušila Udineze i drugom pobedom u poslednjih pet kola vratila se u borbu za opstanak. "Crno-beli" sada zaostaju četiri boda za Kaljarijem, a sedam za Atalantom, dva tima koja su na granici zone ispadanja i koja su u seriji poraza.