Nedelja, 01.03.2015.

16:59

Arsenal preko Evertona do 3. mesta

Fudbaleri Arsenala savladali su Everton rezultatom 2:0, u poslednjoj utakmici 27. kola engleske Premijer lige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Arsenal je u jednom od derbija uspeo da prevaziđe težak poraz od Monaka sredinom nedelje i ostvari veoma važan trijumf.

Posle treće uzastopne pobede ’Tobžije’ su se vratile na treće mesto na tabeli sa 51 bodom, jednim više od Mančester Junajteda. Everton je ostao na 14. poziciji sa 28 bodova.

Arsenal je bio konkretniji u prvom poluvremenu, ali su i ’Karamele’ mogle do pogotka posle greške odbrane rivala, kada je Ospina izleteo i sprečio Lukakua.

U 27. minutu Aleksis Sančes je odlično prošao i centrirao na Žirua, ali je njegov udarac glavom završio malo pored leve stative. Ipak, Francuz je nešto više od deset minuta kasnije pronašao put do mreže, ali je ovoga puta asistent bio Mesut Ezil.

Ezil je centrirao iz kornera, a Žiru uspeo da uhvatio volej u padu, iako je imao protivničkog defanzivca na leđima.

Napadač ’Tobdžija’ tako se na najbolji mogući način vratio posle silnih promašaja na meču sa Monakom, a Ezil upisao treću asistenciju u 2015. godini.

U drugom delu igre gosti su mogli da izjednače, da su Aron Lenon i još jednom lukaku bili precizniji. Kazna za te promašaje stila je u 89. minutu - Rosicki je dobio loptu na nekih dvadesetak metara, šutirao, ona je na putu do gola pogodila Džagelku i prevarila golmana Hauarda.