Subota, 28.02.2015.

22:37

Četiri gola Buena za 15 minuta

Fudbaleri Rajo Valjekana savladali su Levante 4:2 (4:1) u 25. kolu Primere, a apsolutni junak pobede domaćih bio je Alberto Bueno.

Učenik Realove škole fudbala bio je precizan u četiri navrata i praktično sâm doneo sva tri boda svom timu, ostavivši goste iz Valensije u opasnoj zoni.

Levante je bio taj koji je prvi stigao do gola, pošto je Viktor Kasadesus bio precizan u 13. minutu. Međutim, onda je na scenu stupio Bueno i sa četiri pogotka, u razmaku od 23. do 38. minuta, totalno preokrenuo situaciju na terenu.

U drugom delu meča nije bilo previše uzbuđenja, a jedino što su gosti uspeli da urade bio je još jedan pogodak, a strelac je bio Kalu Uče u 85. minutu.

Nešto kasnije počeo je duel između Almerije i Deportiva, koji je završen bez golova, dok Barselona nije imala previše posla na otvaranju dana, pošto je sa 3:1 slavila u Granadi.

U poslednjoj utakmici dana, Malaga je slavila sa 3:2 protiv Hetafea. Huami je doveo domaći tim u vođstvo u desetom minutu, da bi Alvaro Vaskes izjednačio u 55. Samo dva minuta bila su potrebna Malagi da ponovo povede, preko Serhija Dardera, da bi Rikardo Orta povisio na 3:1, a Vaskes je svojim drugim golom u 76. minutu postavio konačan rezultat.