Subota, 28.02.2015.

17:27

Borusija ne staje, Bajer konačno

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Šalke sa 3:0 u derbiju 23. kola Bundeslige, koje je obeležio i trijumf Bajera iz Leverkuzena nad Frajburgom sa 1:0.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Istim rezultatom, Herta je uspela da iznenadi Augsburg, Hofenhajm je sa 2:0 slavio protiv Majnca, dok je jedina preostala utakmica u subotnjem popodnevnom terminu, između Hanovera i Štutgarta, završena rezultatom 1:1.

Posle katastrofalnog prvog dela sezone i prvog meča u drugom, Borusija ne staje, a protiv Šalkea je uspela da dođe do četvrte pobede zaredom. Izabranici Jirgena Klopa su do trijumfa došli tako što su postigli tri gola u roku od osam minuta, a strelci su bili Pjer Emerik Obamejang, Henrih Mhtarijan i Marko Rojs.

Obamejang je doveo Dortmund u vođstvo pred 79.500 gledalaca u 78. minutu, pošto je posle sjajnog pasa, bez problema loptu poslao u donji levi ugao, ali se ona prethodno odbila od stative. Samo minut kasnije, Mhtarijan je iz blizine udvostručio, da bi Rojs postavio konačan rezultat u 86. minutu, pošto je sjajno iskoristio grešku odbrane tima iz Gelzenkirhena.

U Borusiji je viđen i srpski duel, pošto je Neven Subotić odigrao svih 90 minuta za Borusiju, a Matija Nastasić za Šalke.

Borusija je zahvaljujući osmoj pobedi ove sezone skočila na deveto mesto sa 28 bodova, dok je Šalke pao na peto posle pobede Bajera.

Tim iz Leverkuzena došao je do prve pobede još od one koju je ostvario na gostovanju Herti u prvom prolećnom kolu šampionata. Junak trijumfa Bajera, koji se vratio na četvrto mesto sa 36 bodova, bio je Simon Rofles, koji je bio strelac jedinog gola u 33. minutu.

Stefan Mitrović je ostao na klupi poraženog tima u Leverkuzenu.

Herta je uspela da pobegne iz opasne zone pobedom nad Ausburgom sa 1:0, zahvaljujući pogotku Salomona Kalua u 88. minutu. Nikola Đurđić nije bio u timu gostiju u Berlinu zbog povišene temperature.

Hofenhajm je do devete pobede ove sezone došao golovima Kevina Folanda i Eugena Polanskog u 55, odnosno 76. minutu.

Hanover i Štutgart su podelili bodove uz jedinom preostalom duelu pred 40.000 navijača. Gosti su poveli preko Kristijana Gentnera u 52. minutu, da bi bod Hanoveru doneo Lars Štindl u 70. minutu. Oba tima su utakmicu završila sa po igračem manje, u domaćem timu je isključenje u 90. minutu zbog druge javne opomene zaradio Štindl, dok je na drugoj strani isto tada direktni crveni dobio Martin Harnik.

Poslednji meč dana, od 18.30, igraju Ajtraht i Hamburg.