Subota, 28.02.2015.

15:37

Palas udaljio 'Čekićare' od Evrope

Fudbaleri Kristal Palasa savladali su u gostima Vest Hem rezultatom 3:1, u prvoj utakmici 27. kola engleske Premijer lige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Vest Hem je nastavio lošu seriju i već pet mečeva ne zna za trijumf, dok je Palas prekinuo mini seriju od dve utakmice bez uspeha.

Posle ovog trijumfa ekipa Alana Pardjua popela se na 11. mesto sa 30 bodova, dok su ’Čekićari’ sve dalje od Evrope – zauzimaju osmu poziciju sa sedam bodova manje od petoplasiranog Sautemptona.

Goste je u prednost doveo Mari u 41. minutu uz obilatu pomoć Kresvela, da bi Skot Dan duplirao vođstvo početkom drugog poluvremena.

Meč je rešen u 63. minutu kada je Mari postigao drugi gol za velikih 3:0. Isti igrač zakomplikovao je situaciju drugim žutim kartonom šest minuta kasnije, ali su izabranici Sema Olerdajsa uspeli samo da smanje na 3:1 preko Enera Valensije.

Prvenstvo Engleske nastavlja se od 16 časova, kada je na programu pet utakmica.