Petak, 27.02.2015.

22:42

Liga 1: Kaen šokirao Marsej

Fudbaleri Kaena napravili su veliko iznenađenje trijumfom nad Olimpikom u Marseju sa 3:2 posle preokreta u prvoj utakmici 27. kola Lige 1.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Claude Paris

Gosti su pred 45.000 gledalaca na „Velodromu“ slavili pošto su gubili 2:0, ali su postigli tri gola u roku od 20 minuta i tako šokirali Marsej.

Andre Aju je doveo Marsej u vođstvo u nadoknadi vremena prvog dela igre, da bi Andre Žinjak udvostručio prednost domaćeg tima u 63. minutu.

Samo četiri minuta kasnije, Kaen je započeo neverovatan preokret. Nikolas Seube je smanjio na 2:1, da bi tri minuta kasnij Emilijano Sala izjednačio, a konačan rezultat postavio je Nikola Beneze u 87. minutu.

Marsej je tako kiksnuo u četvrtom meču zaredom, pošto je poslednju pobedu ostvario 31. januara protiv Evijana. Olimpik je tako ujedno propustio šansu da održi korak za Olimpikom iz Liona i Pari Sen Žermena, koji tek tokom vikenda igraju svoje mečeve 27. kola. Marsej sada ima četiri boda manje od vodećeg Liona, a dva od branioca titule, ali i utakmicu manje.

Kaen je, s druge strane, zabeležio šestu pobedu u poslednjih sedam mečeva i sada je na 14. mestu sa 31 bodom.