Nedelja, 01.02.2015.

22:52

Barsa preživela kontre Viljareala

Fudbaleri Barselone ostvarili su tešku pobedu nad Viljarealom rezultatom 3:2, u poslednjoj nedeljnoj utakmici 20. španske Primere.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Barselona je na svom terenu uspela da trijumfuje u spektakularnoj utakmici, iako je odlični protivnik dva puta imao prednost.

Posle nove pobede Katalonci su se vratili na bod zaostatka u odnosu na prvoplasirani Real, dok je ’Žuta podmornica’ ostala na šestoj poziciji sa 38 bodova.

Ranije tokom dana trijumfe su ostvarile ekipe Almerije i Sevilje, dok kolo u ponedeljak zatvaraju Malaga i Valensija.

Barselona je od samog starta krenula ofanzivnije od protivnika, držala loptu, ali nije uspevala da napravi mnogo prilika. Najbolje je ponovo promašio Luis Suares koji je još jednom potvrdio da uopšte nema samopouzdanja.

Kazna je stigla posle pola sata igre – Viljareal je pokrenuo kontranapad po levoj strani, a posle centaršuta Vijeta, lopta se odbila na desni bok. Na nju je naleteo Mario i očajno šutirao, ali se odbila do usamljenog Čeriševa koji postavlja nogu i sa penala vara Klaudija Brava.

Domaćin se mučio, ali je uspeo da izjednači pre odlaska na odmor – Lionel Mesi izmislio je novo dodavanje Rafinji, ovaj gađao suprotni ugao, da bi na odbitak naleteo Nejmar i poslao ga u mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a drugi deo igre doneo nam je tri pogotka za četiri minuta.

Prvo je Vijeto u 51. minutu lagano rešio još jedan savršen kontranapad Đovanija Dos Santosa. Bivši fudbaler Barselone iskoristio je početničku grešku Pikea, došao do gola, zalomio golmana i Pikea i odložio do saigrača.

Međutim, radost gostiju trajala je samo minut i po – Inijesta je poslao magičan pas do Suaresa koji se okrenuo i zavrnuo u peterac, a posle neuspešnog pokušaja Mesija naleteo je Rafinja i zakucao loptu u mrežu.

Dva minuta kasnije viđen je najlepši momenat na meču, a kreator je logično bio Lionel Mesi. Argentinac je divnim šutem u rašlje slabijom desnom nogom završio akciju u kojoj je učestvovalo nekoliko njegovih saigrača.

Do kraja meča bilo je nekoliko prilika, a Viljareal je bio veoma opasan iz kontri, polukontri i prekida. Ipak, ekipa za koju je naš Antonio Rukavina ceo meč presedeo na klupi, nije imala snage za još jedan gol i Barsa je ostvarila novi trijumf.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Espanjol sa 3:2.

Espanjol je poveo 15. minutu pogotkom Kristijana Stuanija iz penala, a Sevilja je do poluvremena preokrenula Dioga Figeiraša u 26. i Vitola u 35. Figeiraš je postigao spektakularan pogodak za izjednačenje, kada je u pokušaju da ispuca loptu prevario protivničkog golmana sa više od 40 metara.

Gosti iz Barselone ostali su sa igračem manje u 40. minutu, pošto je golman Fransisko Kasilja igrao rukom van kaznenog prostora. To ipak nije olakšalo posao domaćinu.

Espanjol je izjednačio na 2:2 preko Viktora Sančesa u 77. minutu, ali oslabljen nije uspeo da zadrži rezultat, pa je Jago Aspas u 89. doneo pobedu Sevilji.

Sevilja je izbila na četvrto mesto pošto ima 42 boda, jedan više od Valensije, dok je Espanjol ostao na devetoj poziciji sa 26.

Almerija je pogotkom Mendesa na kraju prvog poluvremena nadigrala Hetafe kod kuće, u meču u kom su Eskudero i Hemed dobili po dva žuta kartona.