Nedelja, 01.02.2015.

22:38

KAN: Slonovi i Gana u polufinalu

Fudbaleri Obale Slonovače i Gane potvrdili su uloge favorita u nedelju i plasirali se u polufinale Kupa afričkih nacija.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/AP Photo/Sunday Alamba

Gana je u prvom četvrtfinalu savladala Gvineju sa 3:0, dok su ’Slonovi’ nekoliko sati kasnije rezultatom 3:1 dobili Alžir.

U polufinalnim mečevima ’Crne zvezde’ igraće protiv domaćina Ekvatorijalne Gvineje, a protivnik Obali Slonovače biće DR Kongo.

Gana je furiozno krenula protiv Gvineje i već u četvrtom minutu povela preko Kristijana Atsua. Kvasi Apija je u pretposlednjem minutu prvog poluvremena rešio pitanje pobednika, da bi Atsu sjajnim drugim golom postavio konačnih 3:0.

U drugom meču dana bilo je mnogo neizvesnije, iako je Boni pogodio mrežu Alžira u 26. minutu. Početkom drugog poluvremena Sudani je izjednačio, ali je novi napadač Mančester Sitija iskoristio dodavanje Turea i vratio prednost.

Poslednji gol na utakmici delo je Žervinja u četvrtom minutu nadoknade.

Polufinala na Kupu afričkih nacija na programu su u sredu i četvrtak.