Nedelja, 01.02.2015.

17:04

Debakl Sampdorije, nula Juventusa

Fudbaleri Juventusa igrali su 0:0 sa Udinezeom, dok je Torino deklasirao Sampdoriju sa 5:1 u utakmicama koje su obeležile nedeljni program 21. kola Serije A.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Paolo Giovannini

U centru pažnje se našla pobeda Sausola nad Interom sa 3:1, kao i trijumf Čezene protiv Lacija sa 2:1, a zanimljivo je da su preostale tri i utakmice završene identičnim rezultatom. U njima je Atalanta bila bolja od Kaljarija, a Palermo od Verone, Čezena je slavila protiv Lacija, dok je Napoli bio siguran na gostovanju Kjevu.

U njima je Atalanta bila bolja od Kaljarija, a Palermo od Verone, dok je Napoli bio siguran na gostovanju Kjevu.

Juventus je u jednoj od najzanimljivijih utakmica kola više kontrolisao igru u Udinama, ali je na kraju morao da se zadovolji remijem. ’Stara dama’ je imala veći posed lopte, ali je domaći tim imao jedan šut u okvir gola više, ali mu to nije vredelo zbog sjajne odbrane šampiona Italije.

Torinski klub je na taj način propustio da dodatno poveća svoju prednost na čelu tabele u odnosu na Romu, koja je u subotu igrala 1:1 sa Empolijem. Juventus sada ima 50 bodova na prvoj poziciji, sedam više od ’Vučice’.

Drugi torinski klub je, s druge strane, u potpunosti zasijao i to protiv Sampdorije našeg Siniše Mihajlovića. Junak tog trijumfa, posle kojeg se Torino popeo na deveto mesto, bio je Kvaljarela zahvaljujući sjajnom het-triku.

Kvaljarela je prvi pogodak postigao u 16. minutu, a potom je iz penala udvostručio prednost svog tima u 29, da bi se u strelce upisao i u 65. minutu za 3:0. Amauri i Bruno Peres su postigli preostale golove za ’Bikove’, dok je na drugoj strani Obijang ublažio poraz svog tima.

Nenad Krstičić ušao je u igru u 78. minutu u timu Sampdorije.

Torino posle 21. kola drži devetu poziciju na tabeli sa 28 bodova, dok je Sampdorija ostala na petom mestu sa 34.

Čezena, ekipa koja trenutno drži pretposlednje mesto tabele, uspela je da iznenadi Lacio, koji je posle kiksa Sampdorije ipak ostao na četvrtom mestu. Defrel je doveo domaći tim u vođstvo u 60. minutu, prednost je udvostručena autogolom Kataldija, dok je Klose u 87. minutu samo ublažio poraz Rimljana.

Dušan Basta je odigrao ceo meč u dresu Lacija u porazu od Čezene sa 2:1.

Atalanta je u derbiju donjeg dela tabele do trijumfa nad Kaljarijem došla tek u nadoknadi vremena, golom Pinilje. Prethodno je domaći tim poveo golom Bijave u 18. minutu, a Desena je izjednačio u 44.

Željko Brkić je tokom celog meča bio među stativama poraženog tima, dok je Vlada Avramov ostao na klupi Atalante.

Palermo je posle preokreta slavio protiv Verone, koja je povela u osmom minutu preko Tacidisa. Dibala je izjednačio deset minuta kasnije, a Beloti je postavio konačan rezultat u 79. minutu i tako vratio svoj tim u borbi za mesto u Evropi naredne sezone.

Milan Milanović je ostao na klupi Palerma, dok se Boško Janković još nije vratio u tim Verone posle povrede.

Napoli je nešto teže nego što se očekivalo slavio protiv Kjeva na gostovanju, a trijumf mu je doneo Gabijadini u 62. minutu. Prethodno su viđena dva autogola, prvo je Cesar svojim doveo Napoli u vođstvo, a potom Britos izjednačio za Kjevo.

Ivan Radovanović je odigrao svih 90 minuta u porazu Kjeva.