Subota, 31.01.2015.

20:18

Mandžukić lako srušio Eibar

Fudbaleri Atletika pobedili su Eibar na gostovanju sa 3:1 u okviru 21. kola Primere, a junak trijumfa bio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos

Mandžukić je postigao dva gola u 15. trijumfu šampiona Španije ove sezone, a strelce se za ‘Jorgandžije’ upisao i Antoan Grizman.

Počasni gol za Eibar, pred 5.000 navijača, postigao je Federiko Pjovačari minut pre kraja utakmice.

Atletiko je u Eibaru dominirao od samog početka utakmice, uprkos izuzetno lošem terenu, koji je oštećen zbog jakih padavina prethodnih dana.

Prvak Španije je poveo u sedmom minutu, preko Grizmana, koji je odlično uputio loptu u desni donji ugao gola posle asistencije Raula Garsije.

Na drugi gol se čekalo do 23. minutu, kada je Grizman asistirao Mandžukiću, koji je primio loptu u šesnaestercu i lako je poslao u mrežu. Samo dva minuta kasnije hrvatski fudbaler se ponovo opisao u strelce, kada je snažnim udarcem poslao loptu u gol, a golman Eibara nije ni stigao da reaguje.

Konačan rezultat u 89. minutu postavio je Pjovačari, koji je glavom zahvatio loptu posle centaršuta Saula Berhona.

Atletiko posle 15. pobede drži treće mesto na tabeli, sa istim brojem golova kao drugoplasirana Barselona, ali utakmicom više. Vodeći Real je četiri boda ispred, ali isto ima meč manje od šampiona Španije.

Eibar je u subotu doživeo osmi poraz i ostao je na osmoj poziciji sa 27 bodova.