Subota, 31.01.2015.

17:52

PL: Junajted i Liverpul rutinski

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Lester na Old Trafordu 3:1 (3:0), dok je Liverpul na Enfildu bio bolji od Vest Hema – 2:0 (0:0).

Beta/AP Photo/Jon Super

Siguran u 23. kolu Premijer lige bio je i Totenhem, koji je sa ubedljivi 3:0 slavio u Zapadnom Bromiču protiv Albiona.

U preostalim mečevima, Everton je golom Lukakua savladao Kristal Palas na 'Selhurst Parku', Stouk je na svojoj 'Britaniji' bio bolji od Kvins Park Rendžersa 2:1, dok je Sanderlend nastavio beg od opasne zone sigurnom partijom protiv Burnlija – 2:0.

U prvom meču dana, Njukasl je bez većih problema slavio u Halu, i gurnuo ekipu Stiva Brusa u još veći problem, dok je derbi kola zakazan za 18.30 sati na Stamford Bridžu – gde lider Čelsi dočekuje prvog pratioca, aktuelnog šampiona, ekipu Mančester Sitija.

Kolo se zatvara u nedelju, najpre Arsenal od 14.30 dočekuje Aston Vila, dok dva i po sata kasnije igraju Sautempton i Svonsi.

Ekipa Luja van Gala uspela je posle mesec i po dana da veže dve pobede u Premijer ligi, a tvrdoglavom Holanđaninu je tri boda, bez previše stresa i drame, donela formacija koju uporno odbija – 4-4-2. Ipak, 'Crveni Đavoli' nisu odigrali spektakularan meč, ali su odigrali dovoljno dobro da zabeleže tri nova lagana boda.

Domaći tim preuzeo je inicijativu od samog starta, da bi u 27. minutu Robin van Persi uradio lakši deo posla, posle sjajne asistencije Dejlija Blinda. Kolega napadača iz reprezentacije je oduzeo loptu na tridesetak metara od gola gostiju i zatim divno našao RVP – koji izbegava ofsajd zamku i iz klizećeg šalje loptu u dalji ugao.

Samo pet minuta kasnije, prednost je duplirao Radamel Falkao. Kolumbijac je tako pokazao da njegov učinak, iako ne igra previše, nikako nije zanemarljiv. Ovoga puta je dobro ispratio akciju Van Persija i Anhela di Marije, i posle šuta Argentinca, koji je Švarcer samo odbio, lako smestio loptu u mrežu pored dva defanzivca. Falkao je tako, u svom devetom startu, upisao četvrti pogodak, a pri tom je namestio još tri.

Junajted nije želeo da stane, da bi minut pre odlaska na odmor Ves Morgan nespretno reagovao, posle kornera Vejna Runija, i poslao loptu u svoju mrežu. U drugom delu igre nije bilo toliko uzbuđenja, a 'Lisice' su u 80. minutu uspele da postignu utešni pogodak preko Marčina Vasilevskog, što je bio 300. gol koji je Junajted primio na domaćem terenu u Premijer ligi.

Takođe, domaći igrača nosili su crni flor, u sećanje na čuvene Bazbijeve bebe, gotovo kompeltnu generaciju koja je šestog februara 1958. godine izgubila život u avionskoj nesreći, prilikom povratka iz Beogada s meča sa Crvenom zvezdom.

BeI Liverpul Brendana Rodžersa takođe je odigrao dobar meč, i to protiv ove sezone sjajnog Vest Hema. 'Crveni' su upisali petu pobedu u poslednjih šest mečeva u Ligi, a, osim nova tri boda, navijače može da raduju i golovi oporavljenog Danijela Staridža i Rahima Sterlinga.

Na terenu se od prvog minuta ponovo našao Lazar Marković, da bi ga upravo Stardiž zamenio u 68. minutu. Prvih 45 minuta proteklo je bez pogodaka, iako su i domaći i gosti imali priliku da stignu do gola, s tim da je Liverpul bio nešto konkretniji.

Ipak, bedem gostiju uspeo je da probije Rahim Sterling, posle šest minuta igre u nastavku, što mu je bio prvi pogodak na Enfildu još od otvaranja sezone i meča sa Sautemptonom, a peti u sezoni. Filipe Kutinjo je poslao nadrealan pâs iz prve, sa dvadesetak metara od gola, i izbacio Rahima samog ispred Andrijana, a ovaj ga rutinski savladao.

Konačan rezultat meča postavio je rezervista Staridž, koji ove sezone preživljava košmar sa povredama. U prvih šest meseci sezone upisao je samo četiri nastupa, vratio se protiv Čelsija sredinom nedelje, ali je i u šestom ulasku s klupe upisao četvrti pogodak.

Ponovo je Kutinjo bio u ulozi asistenta, ovoga puta je lopta došla kroz sredinu, a Englez je iskosa poslao u bliži ugao gola Španca, koji se katastrofalno postavio.

Sa sjajnim partijama nastavio je i Hari Kejn iz Totenhema, ali i Danac Kristijan Eriksen, pošto je spomenuti dvojac predvodio pevce do slavlja protiv Vest Broma. Seriju je u šestom minutu otvorio Eriksen, da bi Kejn u 15, na asistenciju Dembelea doneo opuštenost u redove gostiju.

Konačan rezultat postavio je takođe Kejn, sigurnom realizacijom s bele tačke u 64. minutu. To mu je bio 19 gol u sezoni, u svim takmičenjima, čime se izjednačio sa Serhiom Kunom Aguerom.

Snalažljivost Lukakua u drugom minutu donela je 'Karamelama' sva tri boda protiv Palasa u Londonu, dok je junak Stouka bio Irac Džonatan Volters, čiji je het-trik doneo pobedu protiv QPR.