Subota, 31.01.2015.

13:00

Australija novi šampion Azije

Fudbaleri Australije novi su osvajači Kupa Azije, pošto su u finalu posle produžetaka savladali Južnu Koreju sa 2:1.

Izvor: SO

Autor: SO

Pre četiri godine ’Kenguri’ su poraženi u finalu od Japana, ali sada nisu dozvolili da se istorija ponovi.

Heroj meča bio je Džejms Troisi, koji je u 105. minutu postigao odlučujući pogodak.

U 45. minutu Australija je došla u vođstvo golčinom Masima Luonga, koji je sa dvadesetak metara precizno šutirao i doveo svoj tim u vođstvo.

Činilo se da će Australijanci sačuvati tu prednost, ali u 91. minutu fudbaler Bajer Leverkuzena, 22-godišnji Heung-Min Son donosi Korejcima produžetak. Australijanci su nesigurno reagovali, a Son se našao u šansi i nije je propustio, već je pribrano poslao loptu iza leđa Metjua Rajana.

Golovi su padali u završnicama, pa je tako i odlučujući došao u 105. minutu, malo pre isteka prvog produžetka – Jurić je uspeo da se izmigolji odbrani rivala na desnoj strani i da centrira po zemlji, a golman Kim odbio je loptu pravo na nogu Džejmsa Troisija. Fudbaler belgijskog Culte Varegema nije imao težak posao i zakucao je loptu u mrežu.

U finišu sa dosta tenzije Australijanci su ovoga puta uspeli da se odbrane i da dođu do trofeja.

I to smo dočekali, Australija je šampion Azije.