Ponedeljak, 26.01.2015.

21:48

Tunis i DR Kongo u četvrtfinalu

Fudbaleri Tunisa i Demokratske Republike Kongo izborili su plasman u četvrtfinale Kupa afričkih nacija.

Izvor: SO

Autor: SO

Beta/AP

U poslednjem kolu B grupe Tunis i DR Kongo odigrali su nerešeno 1:1, a u drugom meču grupe Zelenortska Ostrva i Zambija remizirali su bez golova.

Prvi na tabeli je Tunis sa pet bodova, DR Kongo je drugi sa tri, koliko imaju i Zelenortska ostrva, ali DR Kongo je ispred zbog većeg broja datih golova. Poslednja je Zambija sa dva osvojena boda.

Tunis je poveo protiv DR Konga golom Akaičija u 41. minutu, a bod i prolaz dalje DR Kongu doneo je Žeremi Bokila, 26-godišnji fudbaler Tereka iz Groznog. Bokila je u 60. minutu ušao u igru, a šest minuta kasnije postigao je gol vredan četvrtfinala.

DR Kongo će u subotu, 31. januara, igrati sa Kongom u četvrtfinalu, a istog dana Tunis će za rivala imati domaćina Ekvatorijalnu Gvineju.