Nedelja, 25.01.2015.

22:41

Ljajić spasao Romu u Firenci

Fudbaleri Fiorentine i Rome igrali su 1:1 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 20. kola Serije A, a bod svom timu doneo je Adem Ljajić.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Fabio Muzzi

Ljajić je bio u strelac u 49. minutu, kada je Iturbe odlično ubacio loptu u šesnaesterac, a srpski fudbaler je uputio u donji levi ugao gola.

Na taj način, Ljajić je postigao sedmi gol u Seriji A ove sezone, prvi posle mesec i po dana, i tako je spasao ‘Vučicu’ poraza protiv svog bivšeg kluba. Međutim, upravo iz poštovanja prema 'Violi' gol nije želeo da proslavi.

Fiorentina je, inače, vodila od 19. minuta golom Gomesa, pre nego što je Ljajić izjednačio u četvrtom minutu drugog poluvremena.

Ljajić je u igri ostao do 87. minuta, kada ga je zamenio Maikon, dok je na drugoj strani celu utakmicu odigrao Nenad Tomović.

Fiorentina je u duelu sa Romom imala veći posed lopte, imala je šansu da preko Tomovića dođe i do sva tri boda u poslednjim trenucima utakmice, ali je Sanktis odlično reagovao na golu Rome. Srpski fudbaler je imao izglednu priliku i u 38. minutu, kada je promašio zicer sa pet metara ispred gola.

Posle remija u Firenci, Roma je pomalo izgubila korak za vodećim Juventusom, od kojeg sada ima sedam bodova manje. Fiorentina je ostala na šestoj poziciji, sa dva boda manje od Napolija, koji je na mestu ispred, ali Napolitanci imaju utakmicu manje.