Nedelja, 25.01.2015.

16:58

Juve rutinski, Inter kiksnuo

Fudbaleri Juventusa rutinski su pobedili Kjevo sa 2:0, dok je Inter poražen 1:0 od Torina u mečevima koji su obeležili 20. kolo Serije A.

Izvor: NL

Autor: NL

Beta/AP Photo/Massimo Pinca

Inter je izgubio na "Đuzepe Meaci" golom Moretija u nadoknadi vremena i to je bio samo jedan u nizu kiksova tima Roberta Mančinija.

U ostalim utakmicama u nedeljnom popodnevnom terminu, Verona je golom Havijera Saviole pobedila Atalantu 1:0, Sampdorija i Palermo su odigrali 1:1, dok je Čezena u poslednjim momentima meča došla do pobede nad Parmom u gostima sa 2:1.

Lider na tabeli Juventus lako je izašao na kraj sa Kjevom koje se nalazi u zoni ispadanja. Aktuelni šampion je poveo golom Pogbe na asistenciju Teveza u 60. minutu, a meč je bio rešen 13 minuta kasnije kada je na 2:0 povisio Lihštajner. 'Stara dama' sada ima osam bodova prednosti u odnosu na Romu, koja od 20.45 igra sa Fiorentinom.

Inter je nastavio sa lošim rezultatima, ovoga puta su na domaćem terenu poražen od Torina. ’Bikovi’ su u četvrtom minutu nadoknade odneli bodove sa "Đuzepe Meace" u meču na kojem su trojica srpskih igrača bili starteri. Vidić i Kuzmanović su u odigrali ceo meč za Inter, dok je na suprotnoj strani Maksimović zamenjen u 81. minutu.

Sampdorija sa Sinišom Mihajlovićem na klupi odigrala je nerešeno sa Palermom. Brazilac Eder doneo je timu iz Đenove prednost već u šestom minutu meča, ali je Vaskes u 49. minutu izjednačio. Domaći tim je u poslednji pola sata imao igrača više, pošto je Fulinjati dobio crveni karton, ali je rezultat do kraja ostao nepromenjen.

Duel Parme i Čezene takođe je odlučen u poslednjim trenucima, pošto je Rodriges u 89. minutu doneo tri boda svom timu. Sva tri gola na meču postigli su igrači Čezene, prvo je Pulceti u 21. minutu doveo goste u vođstvo, da bi u 76. Kasčione postigao autogol.

Nekadašnji argentinski reprezentativac Havijer Saviola doneo je pobedu Veroni pošto je postigao jedini gol u meču sa Atalantom u 53. minutu.