Subota, 24.01.2015.

23:16

L1: Monako želi Ligu šampiona

Fudbaleri Monako u potpunosti su uhvatili priključak sa vodećim timovima Lige 1, pošto su u 22. kolu slavili na gostovanju Lilu minimalnim rezultatom.

Strelac jedinog pogotka na meču bio je bugarski veteran Dmitar Berbatov u 57. minutu, na asisteciju Karasoa, pa Kneževi sada imaju 39 bodova, šest manje od lidera Liona.

U preostalim mečevima, Monpelje je bio ubedljiv protiv Nanta (4:0), Bastija i Bordo odigrali su duel bez golova, dok je Gengan uspeo da sačuva sva tri boda protiv Lorijena (3:2).

Na otvranju kola, Olimpik Marsej je poražen na gostovanju Nici, pa njihov imenjak iz Liona sada ima priliku da uveća svoju prednost na vrhu,

'Đubretari' su razbili 'Kanarince', a sjajnu partiju domačeg tima najavio je Lasn u osmom minutu. Berigau je povećao na 2:0 u 57, da bi do kraja susreta Munije i Barios potrvdili trijumf.

Gengan je takođe dobro otvorio meč, pošto je Bevo otvorio seriju golova u 19. minutu. Mandan je duplirao prednost domaćih u 69. minutu, ali je Žano iz penala, 180 sekundi kasnije vratio goste u igru.

Ipak, Bevo je odgovorio takođe sa 11 metara, četiri minuta zatim, da bi Levek u 92. minutu samo ublažio poraz Lorijena.