Nedelja, 28.12.2014.

17:53

Siti nije iskoristio kiks Čelsija

Mančester Siti propustio je da iskoristi remi Čelsija pa će u novu godinu ipak ući sa tri boda zaostatka za liderom.

Siti je neočekivano remizirao sa Burnlijem 2:2 na svom terenu, iako je imao 2:0 posle samo pola sata igre. Tako je propustio da iskoristi remi Čelsija u Sautemptonu.

Arsenal je ostvario važnu pobedu protiv Vest Hema 2:1, direktnog rivala u borbi za Ligu šampiona, dok je Njukasl savladao Everton 3:2, posle preokreta na Sent Džejms Parku.

Stouk je sa 2:0 savladao Vest Bromvič, dok je Lester slavio 1:0 u Halu. Aston Vila i Sanderlend, te KPR i Kristal Palas su igrali 0:0.

Siti je imao veliku šansu da smanji zaostatak za Čelsijem na samo jedan bod pred novu godinu, ali se precenio.

"Građani" su sjajno počeli meč u nedelju i već posle pola sata vodili 2:0, ali su potcenili Burnli i ostali bez pobede u nastavku.

Golove Silve i Fernandinja sredinom prvog dela poništili su Bojd na startu i Barns u finišu drugog poluvremena.

Tako je Burnli sprečio Siti da potavi novi lični rekord sa deset uzastopnih pobeda. Aleksandar Kolarov je odigrao solidno ceo meč za Siti.

Arsenal se polako vraća u igru za plasman u Ligu šampiona, ostvario je treću pobedu u poslednja četiri kola. "Tobdžije" su uspele da nadigraju direktnog rivala u borbi za LŠ i gradskog konkurenta Vest Hem.

Gosti iz severnog Londona rešili su meč na Apton Parku pogocima u finišu prvog poluvremena, Santija Kasorle iz penala te letošnjeg pojačanja Danija Velbeka.

Kujate je u desetom minutu nastavka smanjio na 2:1, ali Vest Hem nije imao snage za potpuni povratak.

Mame Biram Dijuf je sa dva gola u prvoj polovini drugog poluvremena doneo Stouku 2:0 nad VBA i drugu uzastopnu pobedu koja ga je dovela u zlatnu sredinu na tabeli.

Alžirac Rijad Merez je golom u 32. minutu doneo pobedu Lesteru u Halu, što je prvi trijumf "lisica" posle 13 utakmica, pa se pred gostovanje na Enfild roudu vratio u život.

Aston Vila, Sanderlend, KPR i Kristal Palas su remijima ostali u donjem delu tabele i u borbi za opstanak u eliti.