Nedelja, 21.12.2014.

22:55

Het-trik Grizmana, Atletiko se drži

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Atletik u Bilbau sa 4:1 u 16. kolu Primere i tako su zadržali priključak sa vodećim dvojcem Real Madrid-Barselona.

Izvor: SO

Autor: SO

Heroj pobede bio je trostruki strelac Antonio Grizman, a ’Jorgandžije’ sada imaju 35 bodova, tri manje od Barselone i četiri od Reala.

U ostalim nedeljnim mečevima Malaga je savladala Elče 2:1, Viljareal je bio bolji od Deportiva 3:0, a Granada i Hetafe remizirali su 1:1.

Navijači na San Mamesu imali su razloga za slavlje u 17. minutu – Susaeta je izveo slobodan udarac, a Riko je glavom poslao loptu u mrežu.

Atletik je sačuvao prednost do poluvremena, ali Madriđani se bude u nastavku. Počelo je već u 46. minutu, kada je Grizman iskoristio centaršut Huanfrana sa desne strane i sproveo je loptu u mrežu.

Samo sedam minuta kasnije Tijago je iznudio jedanaesterac, a Raul Garsija je precizno šutirao, pa golmanu Iraisosu nije pomoglo ni to što je pogodio stranu. Atletiko tu nije stao, u 73. minutu Grizman je iskoristio dobro dodavanja Gabija i kiks odbrane domaćih, da bi 23-godišnji Francuz u 81. minutu postavio konačni rezultat.

Malaga je na gostovanju Elčeu upisala treću uzastopnu pobedu, a i oni su do trijumfa stigli preokretom – domaći su poveli golom Lomana u 45. minutu, ali su Andalužani u nastavku preokrenuli golovima Kamača i Alberta za deveti ligaški trijumf.

Granada je protiv Hetafea vodila golom Kordobe od 40. minuta, ali je Velaskes u 78. minutu doneo bod timu iz predgrađa Madrida.

U prvom meču dana Viljareal je savladao Deportivo sa 3:0.