Nedelja, 21.12.2014.

22:51

Remi Intera i Lacija na 'Meaci'

Fudbaleri Intera i Lacija odigrali su nerešeno 2:2 u Milanu, u poslednjoj utakmici 16. kola italijanske Serije A.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Lacio je na poluvremenu imao prednost od dva gola, ali su domaći uspeli da se vrate u drugom delu igre i izbegnu poraz.

Nakon ovog remija Lacio se vratio na treću poziciju sa 27 bodova, dok je Inter ostao jedanaesti 21 bodom.

Gosti su poveli već u grugom minutu preko Andersona, koji je iskoristio asistenciju Radua. Isti igrač je osam minuta pred odlazak na odmor udvostručio prednost, posle solo prodora po levoj strani i rutinske završnice.

Tim rezultatom otišlo se na odmor i činilo se da će gosti iz Rima stići do sigurna pobede, ali tako nije mislio Mateo Kovačić. Hrvatski reprezentativac smanjio je u 66. minutu fenomenalnim volej udarcem sa više od 20 metara.

Petnaestak minuta kasnije Palasio je postavio konačan rezultat, pošto se nakon prekida najbolje snašao u petercu Lacija. Do kraja je Marketi morao da sprečava i poraz jer je odličnu priliku za potpuni preokret imao Kovačić.

Zdravko Kuzmanović odigrao je ceo meč za Inter, dok Nemanja Vidić nije ulazio na teren. Filip Đorđević je za Lacio igrao od 56. minuta, kada je zamenio Klosea.