L1: Trijumf Monaka, remi Tuluza

U subotu od 20 časova nastavljeno je 19. kolo francuske Lige 1, a pobede su ostvarili Monako, Nant i Rems.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Monako je minimalnim rezultatom pobedio Mec u gostima, Nant je slavio u Lorijenu sa 2:1, dok je Rems trijumfalno napustio Ren – 3:1.

Kaen i Bastija odigrali su nerešeno 1:1, baš kao i Tuluz i Gengan.

Trijumf Monaku doneo je Perejra u 79. minutu i tako svoj tim popeo na petu poziciju sa 32 boda, jednim manje od Sent Etjena.

Nant je pobedio zahvaljujući golovima Bamua i Odela, dok su za Rems pogađali karbonije, Fort i De Previl. Sa druge strane, u listu strelaca upisao se Mekser.

Bastija je u Kaenu vodila od 21. minuta golom Kamanoa, ali je remi domaćinu izborio Fere sredinom drugog poluvremena.

Isti rezultat viđen je i u Tuluzu, gde je Ben Jeder propustio da sa penala donese pobedu ljubičastima. Prethodno su pogotke postigli Žires sa jedne i Dumbija sa druge strane. Uroš Spajić odigrao je ceo meč za Tuluz, Aleksandar Pešić u igru je ušao u 73. minutu, dok su Pavle Ninkov i Dušan Veškovac presedeli na klupi.