Subota, 20.12.2014.

20:45

Naldo doneo trijumf Volfsburgu

Fudbaleri Volfsburga pobedili su Keln sa 2:1, u duelu 17. kola nemačke Bundeslige.

Ekipa Ditera Hekinga je ovom pobedom prišla vodećem Bajernu na 11 bodova zaostatka.

Volfsburg je siguran na drugom mestu na tabeli, pošto ima šest bodova više od trećeplasiranog Leverkuzena i sedam više od četvrtoplasiranog Menhengladbaha.

Keln je ozbiljno namučio rivala na Folksvagen areni i na kraju je možda i zaslužio barem bod. Gosti su u 11. minutu poveli golom Maroha nakon asistencije Halfara, ali je samo pet minuta kasnije Dost izjednačio na dodavanje Junga.

Taj rezultat je stajao na semaforu sve do 78. minuta kada je De Brujne asistirao Naldu, a Brazilac je doneo još jedan vredan trijumf.