Subota, 20.12.2014.

17:57

Junajtedu samo bod, Vest Hem 'gazi'

Fudbaleri Aston Vile i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 1:1 u 17. kolu engleske Premijer lige.

Ekipa Luja van Gala je tako prekinula niz od šest pobeda u Premijer ligi, a to su iskoristili prvi pratioci.

Junajted je sa 32 boda zadržao treće mesto na tabeli, ali Vest Hem ima sada samo jedan, a Sautempton tri boda manje.

Tim Sema Olerdajsa nastavio je da blista ove sezone savladavši Lester sa 2:0, dok je Sautempton prekinuo loš niz rezultata pobedom nad Evertonom od 3:0. U ostalim mečevima odigranim u subotu Totenhem je savladao Burnli sa 2:1, KPR je bio bolji od VBA sa 3:2, a Svonsi je slavio u gostima protiv Hala sa 1:0.

U taboru Junajteda će verovatno biti posebno nezadovoljni jer su 25 minuta imali igrača više i to zbog sramne odluke glavnog sudije koji je nakon jednog duela sa Ešlijem Jangom dobio direktan crveni karton, iako je u prvi mah delovalo da je upravo Jang napravio prekršaj.

Vila je prethodno povela u 18. minutu golom Kristijana Bentekea, a izjednačio je povratnik u startnu postavu Falkao koji je u 53. minutu glavom odlično ispratio centaršut Janga i pogodio za 1:1.

Remi Junajteda iskoristio je Vest Hem koji je rutinski slavio protiv Lestera golovima Kerola u 24. i Dauninga u 56. minutu.

Niz od pet poraza prelkinuo je Sautempton protiv Evetona. Bilo je 3:0, a počelo je autogolom Lukakua u 38. minutu. Pele je povećao prednost u 65. minutu, a trijumf je overio Jošida osam minuta pre kraja. U sastavu domaćina nije bilo povređenog Dušana Tadića.

Pobedu kod kuće ostvario je i Totenhem protiv Burnlija, ali mnogo teže nego što se očekivalo. Kejn je u 21. pogodio za 1:0, izjednačio je Barns šest minuta kasnije, a Lamerla je već u 35. minutu postavio konačan rezultat.