Petak, 19.12.2014.

22:27

Roben izvukao pobedu u Majncu

Fudbaleri Bajerna ostvarili su sedmu uzastopnu pobedu u Bundesligi, u poslednjem kolu jesenjeg dela sezone savladali su Majnc 2:1 (1:1).

Moćni tim iz Minhena se namučio na ovom gostovanju jer je tek u poslednjem minutu Arjen Roben postigao gol za tri boda.

Domaćin je poveo u 21. minutu preko Sotoa, ali je tri minuta kasnije izjednačio Bastijan Švajnštajger. Majnc deveti put u nizu nije uspeo da slavi.

Bajern je prvi deo sezone okončao sa 45 od mogućih 51 bodova, dok je Majnc pred zimsku pauzu na 18. Lidera na startu prolećnog dela prvenstva očekuje duel sa prvim pratiocem Volfsburgom, 30. januara.

Domaćin je prvi zapretio na meču, ali je gol Pabla de Blazisa poništen zbog ofsajda u petom minutu. Ipak, 15-ak minuta kasnije isti igrač ubacuje loptu sa desne strane na drugu stativu, a Elkin Soto vara Manuela Nojera i ubacuje je u gol.

Ipak, samo tri minuta kasnije Švajnštajger je golom iz slobodnog udarca izjednačio rezultat. Sjajni vezista je sa ivice kaznenog prostora pogodio leve rašlje.

Na startu prvog poluvremena Manuel Nojer sprečava novo vođstvo Majnca posle šuta Janusa Malija, da bi bukvalno u poslednjem napadu na meču Bajern stigao do pobede, iako je bio daleko od svoje prepoznatljive igre.

Tomas Miler je pronašao Robena koji luptu zakucava u mrežu za veliko slavlje Bavaraca.