Četvrtak, 18.12.2014.

20:56

Juventus siguran u Kaljariju

Fudbaleri Juventusa savladali su Kaljari 3:1 (2:0) u gostima, u prvom meču 16. kola Serije A.

Torinezi su meč rešili u prvih 15 minuta pogocima Karlosa Tevesa i Artura Vidala, a na 3:0 je početkom drugog poluvremena povećao Fernando Ljorente.

U 65. minutu Rosetini je ublažio poraz tima sa Sardinije koji je sedmo kolo u nizu ostao bez pobede. Juve je prvom pobedom posle tri remija u svim takmičenjima obezbedio prvo mesto u Kalču pred pauzu.

Već u trećem minutu Ljorente je udarcem glavom sa penala zapretio domaćinu, da bi posle kornera koji je usledio Juventus stigao do vođstva. Teves je bio na pravom mestu posle odbitka i savladao Alesija Kranjoa.

Nekoliko minuta kasnije Đanluiđi Bufon spasava gol šampiona posle šuta Ekdala, ali u 15. minutu Juve je imao 2:0. Vidal je udarcem sa ivice kaznenog pogodio uz desnu stativu.

Nakon ovog gola "stara dama" je umrtvila tempo igre, da bi odmah na startu drugog dela potvrdila pobedu. Pirlo je pronašao u kaznenom prostoru Ljorentea, Španac je iskoristio svoju snagu da sačuva loptu pored čuvara, okrenuo se i loptu poslao ispod ruke golmana Kaljarija.

Pet minuta kasnije Kapuano propušta šansu da smanji rezultat, ali ne i Rosetini u 65. minutu, koji glavom posle centaršuta Kosusa trese mrežu tima iz Torina.

U završnici utakmica Teves i Morata ne uspevaju da postignu još jedan gol za Juve, dok je Avelar upropastio najbolju šansu domaćina.

Juventus i Napoli će se u ponedeljak u Dohi boriti za trofej italijanskog Superkupa.