Sreda, 17.12.2014.

21:57

Remi BVB, 8 golova u Frankfurtu

Pet mečeva 16. kola Bundeslige donelo je 21 gol, novi neuspeh Borusije Dortmund, goleadu u Frankfurtu, te teške pobede Bajera i Šalkea.

Dortmund je u derbiju kola remizirao 2:2 sa drugoplasiranim Volfsburgom, što je donelo 11 bodova prednosti lideru Bajernu.

Remi na Vestfalenu iskoristio je imenjak iz Menhengladbaha koji je sa ubedljivih 4:1 zakucao Veder na dno, a smanjio zaostatak za "vukovima" na samo četiri boda. U meču večeri Herta je ispustila tri gola prednosti u Frankfurtu, gde je Ajntraht "izvukao" 4:4.

Šalke je posle preokreta savladao Paderborn u gostima 2:1, dok je Bajer u drugom derbiju kola slavio u Hofenhajmu 1:0 i uključio se u borbu za direktan plasman u Ligu šampiona.

Borusija Dortmund nikako ne uspeva da pobegne iz zone ispadanja, dva puta je vodila protiv Volfsburga, ali su "vukovi" pokazali da nisu slučajno prvi pratilac moćnog Bajerna.

Golovima Obamejanga i Imobilea Borusija je davala nadu navijačima da će krenuti ka sredini tabele, ali su De Brujne iz slobodnog udarca, te štoper Naldo pet minuta pre kraja odneli bod u Volfsburg.

Ovaj meč je još jednom pokazao da Jirgen Klop nema adekvatna rešenja u odbrani i na poziciji zadnjeg veznog, jer su gosti suviše lako stizali do gol šansi pored Humelsa, Subotića i Kela.

Borusija ima samo 16 bodova, dva više od Frajburga i Verdera koji dele poslednje mesto na tabeli. U sledećem kolu "milioneri" gostuju upravo u Bremenu.

Junak večeri bio je Aleksandar Mejer koji je sa dva gola u nadoknadi vremena doneo bod Ajntrahtu protiv Herte.

Tim iz Berlina je prokockao tri gola prednosti iz prvih pola sata igre, deset minuta pre kraja je golom Nimejera naizgled potvrdio pobedu, ali je Mejer dva puta nadskočio odbranu gostiju u finišu meča i obradovao domaće navijače.

Remi Volfsburga u Dortmundu je ubedljivom pobedom iskoristio tim iz Menhengladbaha i smanjio zaostatak na četiri boda, a Štefan Kisling je 11 minuta pre kraja doneo važnu pobedu Bajeru u Hofenhajmu.

Čupo-Motig i Nojštader doneli prekret Šalkeu u Paderbornu za proboj na peto mesto na tabeli.

Predstojećeg vikenda igraće se poslednji mečevi jesenjeg dela sezone u Bundesligi, nakon čega sledi mesec dana zimske pauze u Nemačkoj.